نصب کابینت آشپزخانه

نصب کابینت آشپزخانه  یکی از مواردی است که از زمان های قدیم هم مورد استفاده قرار می گرفته و بسیار کاربردی بوده و هست. با پیشرفت علم و تکنولوژی صنایع چوبی از جمله کابینت ، کمد دیواری و … پیشرفت چشمگیری داشته است.

نصب کابینت آشپزخانه کار دشواری نیست اما فوت و فن خودش رو دارد یعنی اگر فرد ماهری کابینت آشپزخانه را نصب نکند. به مرور زمان مشکلاتی مثل فاصله افتادن بین کابینت و دیوار ایجاد خواهد شد.

مراحل نصب کابینت

اولیت بندی در نصب کابینت بسیار مهم است. و تاثیر زیادی بر زیبایی آشپزخانه شما دارد.

در مرحله اول علامت زدن جای کابینت ها بر روی دیوار است که نقشه نهایی کابینت است.

نصاب کابینت در این مرحله دقت و توجه خود را به حداکثر میرساند که مبادا یک اشتباهی صورت بگیرد . زیرا علامت زدن جای کابینت ها همان نقشه پایانی کابینت آشپزخانه شماست. نصب کابینت آشپزخانه

بعد از ترسیم نقشه نصاب باید اتصالات را به دیوار وصل کند،اتصالات باید بسیار مقاوم و جنس خوب باشد. تا بتواند وزن کابینت ها را تحمل کند.

بعد از نصب اتصالات باید بدنه یا همان اسکلت کابینت ها نصب شود. که در مرحله اول کابینت های زمینی را نصب میکنند و سپس کابینت هوایی.کابینت های زمینی بوسیله پایه بر روی زمین قرار میگیرند. و باید بوسیله پیچ به دیوار هم وصل شوند و متناسب با کف آشپزخانه باید پایه ها ریگلاژ شوند.

بعد از کابینت های زمینی نوبت به نصب کابینت های هوایی است و باید بوسیله ی اتصالات محکمتر نصب شوند. چون هم در ارتفاع قرار میگیرند و هم بار آنها سنگین است.

در مرحله ی بعد باید درهایی که از قبل اندازه گیری و ساخته شده اند را به وسیله لولا بر روی کابینت ها نصب کنیم. و ریگلاژمسئله ی مهمی بعد از نصب در است و باید بصورت حرفه ای توسط نصاب انجام شود.

در مرحله ی آخر صفحه های کابینت هارا نصب میکنیم و با پیچ آنهارا محکم میکنیم.

به همین راحتی به پایان رسید نصب کابینت آشپزخانه که فکرش را هم نمیکردید.

 

 نکات لازم برای نصب کابینتنکات لازم برای نصب کابینت

  • بهتر است برای کابینت های پایینی یا همان زمینی از پایه های فلزی و مقاوم استفاده کنید. تا توان تحمل وزن بیشتری را داشته باشد.

 

  • برای نصب سینک ظرفشویی باید از چسب آکواریوم یا ضدآب استفاده شود. تا آب به کابینت زیری نفوذ نکند در غیرصورت کابینت به اصطلاح باد می کند و پوسیده میشود.

ویژگی های کابینت مدرن

  • در استفاده از لولا های کابینت باید لولای مناسب وزن در استفاده شود که دچار به اصطلاح افتادگی نشود.

 

  • جنس ریل های کشوی کابینت باید جنس اصلی و خوب باشد چون از کشو استفاده ی زیادی در روز میشود. و پرمصرف است و اگر بی کیفیت باشد جنس ریل ها باعث به سر و صدا افتادن و به سهولت باز شدن کشو میشود.

نصب کابینت آشپزخانه

  • اگرچه کابینت های زمینی بر روی پایه قرار میگیرند و تکان نمیخورند ولی لازم است. که از پشت به دیوار پیچ شوند تا مقاومت آنها چندبرابر شود.

 

  • ریگلاژ کردن و تنظیم در های کابینت مسئله ی مهمی است. و تاثیر زیادی بر روی زیبایی کابینت دارد و نباید از طرف نصاب نادیده گرفته شود.

نور پردازی در آشپزخانه

  • صفحه ی رو کابینتی باید به وسیله ی پیچ به بالای کابینت پایینی وصل شود و اصلا نباید به وسیله چسب آنرا به کابینت پایینی چسباند. یکی از دلایل استفاده نکردن چسب در موقع تعویض صفحه کابینت است. چون چسب به سختی جدا میشود و پیچ راحت. نصب کابینت آشپزخانه

قیمت نصب کابینتقیمت نصب کابینت

جنس متریال هر کابینت با کابینت دیگر متفاوت است. و قیمت نصب کابینت بستگی به جنس آن دارد زیرا باید دقت و توجه نسبت به جنس آن کم یا زیاد شود.یکی از دلایل متفاوت بودن قیمت نصب کابینت هم بستگی به نصاب آن دارد که باید برای نصب کابینت ها از نصاب ماهر و با تجربه درخواست کرد.

قیمت حمل و نصب کابینت به نسبت 90% نصاب ها درصدی است و معمولا 10% هزینه کابینت میشود و تا 20 درصد هم متغیر است.

ممکن است کارگاه کابینت ساز قیمت کابینت را بالاتر از قیمت مصوب در نظر بگیرد. و نصب آن رایگان یا کمتر از 10% در بشود.

نصب کابینت آشپزخانه

 

سخن پایانی

هر جنسی که در کابینت استفاده میشود نصب متفاوتی دارد.در رابطه با اتصالات و شیوه ی نصب آنها بر روی دیوار هم متفاوت است.

نصب کابینت آشپزخانه امری مهم و تخصصی است و یک مشکل ممکن است. منجر به هدر رفتن هزینه ساخت و وقت هدر رفته کابینت است.از این رو انتخاب نصاب حرفه ای و متخصص یکی از الزامات است.

 

صنعت کابینت سازی امیرمهدی با 10 سال سابقه درخشان در زمینه طراحی و ساخت انواع کابینت ممبران و ام دی اف و طراحی و ساخت انواع کمد دیواری میتواند طراحی خاصی را متناسب با منزل شما انجام دهد.

برای اطلاعات بیشتر و یا مشاوره و خرید به صفحه فروشگاه مراجعه کنید.