راهنمای خرید کابینت ام دی اف

آشپزخانه قلب خانه است ، و خانواده ها اوقات بسیار زیادی از طول روز را در آشپزخانه سپری می کنند و راهنمای خرید کابینت ام دی اف نقش عمده ای در دکوراسیون خانه دارد و بدون وجود کابینت ها، امکان پذیر نمی باشد. کابینت ها بدلیل نوع نصب به راحتی قابل تعویض نیستند،انواع کابینت آشپزخانه چون چیدمان آشپزخانه معین است و تغییر دکوراسیون درآن غیرممکن است درنتیجه هنگام خرید و نصب باید به مدل کابینت دقت کنیم.

امروزه بدلیل کوچک بودن آشپزخانه ها و رفت وآ مد زیاد در این محیط،  این سوال پیش می یاد که، چه کابینتی استفاده شود تا از لحاظ کارایی و قیمت مناسب باشد .

فروشگاه کابینت امیر مهدی یکی از بزرگترین و معتبرترین مرکز فروش کابینت آماده و پیش ساخته است.

راهنمایی خرید مناسب ترین کابینت ام دی اف

هنگام خرید کابینت به طرح آن باید توجه کرد و از لحاظ رنگ و متریال مناسب با دکوراسیون منزل باشد. ما خلاصه ای از نکاتی که شما باید هنگام خرید کابینت به آن توجه کنید، ذکر کردیم:

 • طرح درب

انتخاب طرح کابینت تاثیر زیادی در نمای کلی خانه دارد. در های کابینت انواع مختلفی دارند عبارتند از :  پانل های فلت، پانل هایی برجسته کاری شده، ورقه ها ، کابینت های جرزدار و درب ها ی حاشیه دار. استایل کابینت آشپزخانه باید با سایر نقاط خانه هماهنگی داشته باشد.

 • درب کابینت ام دی اف به سبک شکیر

این سبک دارای استایل پنج قطعه ای است مجهز به قاب که ازچهارقطعه و یک پنل مرکزی واحد برای قطعه پنجم ساخته شده. این سبک ساده و شیک هست و با هر دکوری به راحتی ست می شود.

 • درب کابینت به سبک کرکره ایدرب کابینت به سبک کرکره ای

این سبک از ورقه چوب کرکره ای افقی ساخته شده است. باید به این توجه کنید، ای سبک بسیار گران تمام می شود.

 • درب های کابینت با پانل فلت

این سبک ساده ،  شیک و مدرن است و خطوط سخت و فرم مینیمالیستی آن این استایل را برای دکوراسیون های مدرن مناسب   می سازد.

 • کابینت های توکار

این سبک کابینت با چشم انداز کلاسیک باعث شده است نمای آشپزخانه شما تغییر چشم گیری داشته باشد. نصب کابینت آشپزخانه درب های این سبک در داخل قاب کابینت قرار میگیرد،    درحالی که درهای کابینت معمولی در خارج قاب قرار میگیرد.

 • کابینت های کهنه نما یا پتینه کاری شده

این سبک از کابینت  سنتی و گرم است درعین حال  حالت قدیمی بودن را القا می کند. ولی این سبک نسبت به سایر سبک ها گران تر است.

 • کابینت های سبک تخته مهرهکابینت های سبک تخته مهره

این سبک چیزی شبیه کابینت روستایی شیک است. کابینت پانل مرکزی این سبک ازدرب های کابینت، پانل های چوبی سنتی را در ذهن تداعی می کند.

 • درب کابینت به سبک ترموفیلی

این درها از ام دی اف (فیبرهایی با ضخامت متوسط) ساخته شده و در یک پوشش پلاستیکی قرار گرفته و سپس تحت حرارت  شدید پخته شده اند تا به طور کامل مهر و موم شوند. این سبک از نظر قیمت مقرون به صرفه است.

 • درب کابینت برجسته کاری شده

این پنل دارای یک برش طولی عرضی است ، و یک سبک سنتی و دگرگون کننده است.

 • درب کابینت ورقه ای

این سبک بدون  قاب یا پانل است. این سبک از کابینت ( که گاهی اوقات به عنوان کابینت هایی با پانل فلت ) شناخته می شود. این کابینت ورقه ای نسبتا ارزان است و   بدلیل طراحی ساده محبوب شده است .

 • درب های کابینت جرزو حاشیه دار

این درب ها تنها در بخشی ا زفضای آشپزخانه برای زیباتر شدن استفاده می شود.این درب ها می تواند شامل درب های شیشه ای ، درب های جرزدار،  درب های  مهرو مو شده شیشه ای ، درب های دریچه دار، درب های آلمینیومی و غیره می باشد.(راهنمای خرید کابینت ام دی اف)

سبک های درب کابینت جلو شیشه دار

 • کابینت جلو شیشه دار با درب ها یکابینتی محکم ترکیب شده. می تواند نور فضا را بیشتر کند و بیشتر برای دکور و نمایش  ظروف کاربرد دارد.

جنس کابینت ام دی افجنس کابینت ام دی اف

جنس کابینت باید طوری باشد که در برابر تماس آب و رطوبت آسیب نبیند. هنگام خرید کابینت مقاوم بودن و جنس آن برای ما اهمیت ویژه ای دارد.

جادار بودن کابینت ام دی اف

فضای داخل کابینت و قفسه بندی مناسب می تواند این کمک را به شما بدهد تا چیدمان منظم تری داشته باشید. هرچه  فضای داخلی کابینت عریض ترباشد دسترسی به وسایل داخل کابینت راحتر است.(راهنمای خرید کابینت ام دی اف)

کیفیت یراق آلات کابینت ام دی اف

لولایه کابینت جهت اتصال قسمت های متحرک کابینت بکار می رود و نقش زیادی در عملکرد کابینت  بازو بسته شدن آن دارد.

رنگ کابینت ام دی اف

سعی کنید هنگام انتخاب رنگ کابینت ام دی اف به ابعاد اشپزخانه خود توجه کنید. بهترین مدل کابینت ام دی اف هرچی ابعاد کابینت کوچکتر باشد باید ازرنگ های روشن مانند سفید استفاده شود.

و استفاده از رنگ بندی مناسب باعث می شود حس آرامش،  هیجان، تمرکز و … در خانه و آشپزخانه ایجاد کرد.

راهنمایی خرید دستگیره مناسب کابینت ام دی اف

دستگیره کابینت باید باید با توجه به ابعاد وسبک کابینت انتخاب شود. همچنین لازم است بدانید اندازه استاندارد دستگیره کابینتتقریبا به قطر 32 میلی متر است.

عوامل تاثیر گذار روی قیمت کابینت ام دی اف

قیمت کابینت ام دی اف یکی از دغدغه های افرادی هست که میخواهند کابینت نوساز نصب کنند یا قصد تعویض کابینت های خود را دارند.(راهنمای خرید کابینت ام دی اف)

 • متراژ کابینت ، تعداد ورقه های بکار رفته
 • متریال استفاده شده در کابینت
 • کیفیت یراق آلات بکار رفته
 • محل نصب کابینت
 • تاثیر طراحی کابینت آشپزخانه
 • نوع نصب کابینت ام د اف

موقع نصب و و خرید کابینت باید به نکات گفته شده توجه کنیم چون کابینت قایل تعویض نیست و تعویض ان نیز بسیار دشوار است.(راهنمای خرید کابینت ام دی اف)