تمیز کردن کابینت چوبی

یکی از راه های مهم برای نگهداری کابینت چوبی، تمیز کردن کابینت چوبی است. کابینت ها ضروری ترین وسیله در آشپزخانه های ما هستند و نقش مهمی در دکوراسیون کل خانه دارند. کابینت ها با گذشت زمان دچار آسیب و لکه هایی مانند چربی، دوده، گرد و خاک و.. روی کابینت ها قرار گرفته و اگر روزانه یا هفتگی نظافت نشوند در مدت زمان طولانی لکه سخت شده، و از بین نمی روند تمیز کردن کابینت ام دی اف.

کابینت های چوبی نسبت به کابینت های ام دی اف و فلزی قیمت بالاتری دارند. در تمیز کردن کابینت و مراقبت از آن باید دقت بیشتری شود. کابینت های چوبی کابینت هایی هستند که از چوب طبیعی ساخته شده اند و حس گرما و طبیعت را به خانه ما منتقل می کنند.

روش تمیز کردن کابینت چوبی

یکی از مواردی که در تمیز کردن کابینت چوبی باید دقت شود، استفاده کم از موادشوینده است. در نظافت کابینت ها با موادشوینده در طولانی مدت، آسیب زا می باشد و شوینده های قوی باعث تاب برداشتن چوب کابینت شما می شوند. در ادامه روش های خانگی را برای نظافت کابینت چوبی آورده ایم. روش اول، تمیز کردن کابینت ها بصورت روزانه با سرکه است.

ترکیب آب و سرکه آسیبی به کابینت مانند از بین رفت جلا و پوسته پوسته شدن، وارد نمی کند. روش تمیز کردن بعدی، ترکیب آب و مقدار کمی مایع ظرفشویی است. سعی کنید بعد از هربار پخت و پز غذا سطوح خارجی کابینت ها را تمیز کنید. بخصوص کابینت هایی که بالای گاز قرار دارند. با این کار باعث می شود چربی ها و دوده حاصل از آن ها روی هم انباشته نشوند.

بیشتر بخوانید: کابینت فلزی بهتر است یا چوبی.

نکات تمیز کردن کابینت چوبی

نکات تمیز کردن کابینت چوبی

نکات تمیز کردن کابینت چوبی

  • سعی کنید، دستمالی که استفاده می کنید زیاد خیس نباشد چون سطح کابینت در تمیز کردن کابینت نباید رطوبت پیدا کند.
  • اگر محلول سرکه برای تمیز کردن کابینت چوبی کافی نبود، می توانید از محلول رقیق شده موادشوینده استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از تاب برداشتن کابینت بلافاصله بهد از نظافت با یک دستمال خشک رطوبت آن را گرفته.
  • بطور منظم داخل کابینت ها را نظافت کنید.
  • برا ی منظم تر شدن وسایل داخل کابینت از ظروف نظم دهنده و نگهدارنده استفاده کنید.
  • استفاده از کفپوش برای قفسه های کابینت، نظافت را برای شما راحت تر می کند. همچنین آسیبی به سطح قفسه های کابینت بر اثر جابه جا کردن ظروف وارد نمی شود.

تمیز کردن اصولی کابینت چوبی

زمانی که شما اقدام به تمیز کردن کابینت خود می کنید، چربی و لکه هایی وجود دارند که بدلیل عدم نظافت آنها به مدت طولانی، روی هم انباشته شده اند و نیاز به یک تمیزکاری اصولی  دارند و موادشوینده بهترین گزینه است. هنگام استفاده از شوینده، مقداری از آن را گوشه ای از کابینت امتحان کنید تا اگر باعث رنگ پریدگی و آسیب شد، از استفاده آن جلوگیری کنید پاک کردن چربی کابینت فلزی.

بعد از زدن شویندهف با یک دستمال تمیز سطح کابینت را از هرگونه شوینده و چربی پاک کنید. اگر سطح کابینت از چربی پاک نشد، دوباره به تمیز کردن و سابیدن با دستمال اقدام کنید. به این نکته توجه کنید که هنگام نظافت، دستمال شما باید نرم باشد تا آسیب و خراشی روی کابینت ایجاد نشود.

شرکت کابینت سازان امیرمهدی با هدف نوآوری در تولید محصولات متنوع و قابل رقابت با شرکت های تولیدی مشابه جهت نیازهای مشتریان در زمینه تولید انواع کابینت و کابینت پیش ساخته با نیم قرن تجربه کاری در تلاقی تجربه و تخصص کنارهم خلاقیت و نوآوری نوین با ارائه محصولات جدید در این صنعت به مشتریان گرامی عرضه نماید.