انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

مهم ترین بخش کابینت، اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه می باشد. با  توجه به طرح و ابعاد آشپزخانه باید رنگ آن را انتخاب کرد. چون رنگ کابینت روی دکوراسیون و روحیه شما تاثیر زیادی دارد. رنگ کابینت اولین چیزی است که نظر ما را جلب می کند. امروزه به دلیل کوچک بودن آشپزخانه ها باید در انتخاب رنگ کابینت دقت زیادی داشته باشیم، چون تاثیر زیادی در فضای آشپزخانه دارد .

فروشگاه کابینت امیر مهدی یکی از بزرگترین و معتبرترین مرکز فروش کابینت آماده و پیش ساخته است.

اصول انتخاب رنگ

استفاده از رنگ های مکمل تاثیر زیادی دارد. استفاده از ترکیب رنگ های گرم و  سردمی تواند نور کم را جبران کند.

اندازه آشپزخانهاندازه آشپزخانه

اگر اندازه آشپزخانه شما بزرگ و جادار باشد، دست شما در انتخاب رنگ باز است. رنگ روشن باعث شود، نور انعکاس پیدا کرده و باعث بزرگ تر دیده شدن آشپزخانه می شود.

تجهیزات آشپزخانه

اگر وسایل شما توکار است نیازی به ست کردن رنگ کابینت با وسایل آشپزخانه نیست. انتخاب بهترین رنگ کابینت اما اگر در بیرون کار قرار دارد بهتر است، رنگ کابینت با وسایل تو یک طیف رنگی قرارداشته باشد.

  • رنگ را با پس زمینه ست کنید

در صورتی که تمام اجزای دکورآشپزخانه شما کامل است، می توانید رنگ کابینت خود را باتوجه به کفپوش و سرامیک بین کابینتی یا رنگ دیوارآشپزخانه ست کنید.

تن های رنگ های بی رنگ مانند کرم، خاکی و بژ برای آشپزخانه بسیار  مناسب هستند. این رنگ ها به راحتی با رنگ های دیگر ست می شوند.

بیشتر بخوانیم : اصول طراحی کابینت آشپزخانه

  • بهترین رنگ برای کابینت ام دی افبهترین رنگ برای کابینت ام دی اف

نمی توان گفت که کدام رنگ برای کابینت بهتر است انتخاب رنگ به سلیقه شمابستگی دارد.مثلا کمترکسی به دنبال انتخاب رنگ های جیغ است اما افرادی هستند که این ریسک را می پذیرند .

بهترین و پراستفاده ترین رنگ های کابینت اول رنگ چوب و بعد ترکیب رنگ سیاه و سفید می باشدکه طرفدران زیادی دارد.کابینت ام دی اف به راحتی با وسایل خانه ست می شود از این رو پرطرفدار است.

بهترین رنگ کابینت ام دی اف متناسب با محیط

  • رنگ کابینت خنثی

استفاده از رنگ های خنثی استفاده هوشمندانه ای برای اشپزخانه های کوچک هستند. مثلا رنگ های سفید و بژ و رنگ چوب قابلیت انعطاف با رنگ های دیگر را دارند.

  • رنگ کابینت طوسی

رنگ های طوسی همیشه کلاسیک بوده و قابلیت ست شدن با همه رنگ ها دارد.(انواع کابینت آشپزخانه)

  • رنگ کابینت چوبی(قهوه ای)

رنگ چوبی می تواند فضای آشپزخانه را به محیطی مدرن و زیبا تبدیل کند. استفاده از گل و گیاه  کنار چوب  حالت طبیعی درآشپزخانه می شود.

  • رنگ کابینت سیاه

رنگ سیاه در کابینت هایگلاس و کابینت کلاسیک بیشتر استفاده می شود.

  • رنگ کابینت کرمرنگ کابینت کرم

یکی از پرکاربرد ترین رنگ ها در بین کابینت هاست، آرامش بخش است و حس و حال مدرنیته بودن دارد.

  • رنگ کابینت سفید

امروزه یکی از پرکاربرد ترین رنگها برای کابینت رنگ سفید است که طرفداران زیادی دارد، خیلی رواج دارد چون به راحتی با رنگ های دیگر ست می شود و فضا را بیشتر از چیز که هست بزرگترنشان میدهد. رنگ سفید باعث آرامش می شود.

این رنگ بدلیل خنثی بودن به راحتی با وسایل  و دکور منزل ست می شود .

  • معایب کابینت رنگ سفید

رنگ سفید بخاطر روشن بودن  به راحتی کثیف می شود و در برابر حرارت مقاومت کمی دارد .

با توجه به عنوان هایی که مطالعه کردید می توانید بهترین رنگ برای کابینت های ام دی اف خود را انتخاب کنید.